Pierwsze kroki w systemie Moodle:

Na większości platform NIE MA MOŻLIWOŚCI RĘCZNEGO TWORZENIA KONT

Dla pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego konta utworzą się automatycznie podczas pierwszego logowania przez Centralny Punkt Logowania (CAS), jedynie konieczne może okazać się uzupełnienie profilu o adres e-mail, który jest głównym sposobem komunikacji na platformach.

W celu zalogowania się do platformy należy wybrać w prawym górnym rogu przycisk - "Zaloguj się"

Zaloguj sie

Następnie zalogować się przy uzyciu Centralnego Punktu Logowania (CAS) wpisując identyfikator i hasło oraz naciskając przycisk "Zaloguj".

CAS-logowanie

Osoby nie będące pracownikami i studentami Uniwersytetu Śląskiego na wybranych platformach (np. UPGOW) mogą utworzyć konta ręcznie korzystając z poniższej skróconej instrukcji lub otwierając plik PDF zawierający opis wraz z graficzną prezentacją):

pdfTworzenie konta w systemie

Instrukcja skrócona do utworzenia konta w systemie Moodle:

1. W celu utworzenia konta w systemie Moodle należy wybrać (wpisać w przeglądarce) adres www platformy na której będziemy chcieli utworzyć konto.
  2. W górnej części platformy wybrać opcję: Zaloguj się.
  3. W oknie wyboru uwierzytelniania wybrać dolny sposób: Bezpośrednio do Moodle.
  4. W kolejnym oknie (jego prawa część) jest opis związany z tworzeniem nowego konta, wybrać: Zacznij teraz od utworzenia nowego konta.
  5. Wypełnić wszystkie pola formularza rejestracyjnego oraz przepisać kod z obrazka.
  6. Kolejny krok to odbiór wiadomości e-mail z konta, które podane zostało podczas rejestracji oraz kliknięcie w nim na link kończący rejestrację.
  7. Sprawdzenie poprawności konta używając ponownie bloku: "Zaloguj się" wpisując nazwę użytkownika i wpisane podczas rejestracji hasło (po poprawnym zalogowaniu w prawym górnym rogu platformy widoczne jest imię i nazwisko użytkownika).